System kontroli koncentracji kierowcy

Nie ulega wątpliwości, że większość wypadków na drogach wynika z braku koncentracji kierowców, która wynika głównie ze zmęczenia. Chcąc, jak najszybciej dotrzeć do celu staramy się pokonać, jak największą liczbę kilometrów bez zbędnych przystanków. Niestety w takich sytuacjach bardzo często przychodzi znużenie, a kierowca może przysnąć za kierownicą, a to jest jednoznaczne z tragicznym w skutkach wypadkiem.

Dlatego też zaleca się dostosować swoje siły do ilości kilometrów i robić, jak najwięcej przerw. Niestety nie zawsze jest to tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. Bowiem ma się wrażenie, że damy radę, aż nagle przychodzi znużenie.

Dlatego też, jeśli dużo podróżujemy warto zainteresować się kolejnym polecanym systemem bezpieczeństwa, jakim jest monitorowanie koncentracji kierowcy. Pozwala on na analizę stylu jazdy oraz kontroli zmęczenia, na skutek czego wydaje sygnał dźwiękowy i wyświetla ikonę ostrzegawczą. Co więcej istnieją opcje z kamerą, która wykrywa ziewanie, częste ruchy powiek, czy inne gesty wskazujące na zmęczenie kierowcy.

Specjalistyczne Części Citroen SAXO w atrakcyjnej ofercie auto złom zabrze