Dlaczego przy wynajmie auta podawany jest numer karty?

Każdemu z nas może przydarzyć się wiele sytuacji, w których będziemy potrzebowali skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. W zależności od swoich upodobań i potrzeb, wybierzemy odpowiadający nam pojazd, a następnie spiszemy odpowiednią umowę. Podczas jej zawieranie często będziemy zobowiązani do podania numeru swojej karty.

Dlaczego tak jest? Chęć chronienia własnej prywatności i zabezpieczenia konta bankowego sprawia, że wielu z nas bardzo niechętnie umieszcza numer swojej karty, nawet na formalnych umowach. Tymczasem w przypadku wynajmu samochodów często stanowi to konieczny wymóg. Procedura ta związana jest z ewentualnymi mandatami za popełniane wykroczenia.

Jeśli za wycieraczką wynajętego samochodu pojawi się np. mandat za złe parkowanie, a my nie pokryjemy go z własnego poczucia przyzwoitości, wypożyczalnia samochodów we wrocławiu może obciążyć naszą kartę odpowiednią należnością. Wpisanie numeru karty w odpowiednią rubryczkę stanowi więc pewnego rodzaju zabezpieczenie, niezbędne z punktu widzenia wypożyczalni aut.

Warto wiedzieć, że dopełnienie tego warunku umowy może być konieczne także w sytuacji, gdy za wynajęcie samochodu płacimy gotówką.

https://target.auto.pl/