Przydatne tricki w manicure

Każda kosmetyczka wykorzystuje sprawdzone sposoby na to, by wykonany przez nią manicure czy pedicure prezentowały się jak najlepiej i miały długą trwałość. Teraz ty także możesz z nich skorzystać. Oto kilka z ich tricków.

Przez nałożeniem lakieru na paznokcie zabezpiecz skórki dookoła wazeliną. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku tych kobiet, które mają trudności z precyzyjnym i równym malowaniem paznokci. Dzięki wazelinie łatwiej będzie bowiem usnąć lakier z tych miejsc, w których nie powinien się znajdować.

Zanim zaczniesz malować paznokcie rozgrzej lakier w dłoniach, dzięki temu łatwiej go wymieszasz i będzie mogła go precyzyjniej nałożyć. Jeżeli chcesz wydobyć ze swojego lakieru mocny, czysty kolor przed jego nałożeniem pomaluj paznokcie na biało. Biel pomoże wybić pożądany odcień.

Przed każdym nałożeniem lakieru najpierw nałóż na paznokcie odżywkę. Uchroni je to przed odbarwieniami, ułatwi aplikację lakieru oraz zapobiegnie rozdwajaniu się paznokci. Jeżeli szukasz idealnego koloru lakieru do paznokci i nie możesz wciąż go znaleźć na drogeryjnych półkach nic trudnego – zrób go sama.

Wystarczy, że rozkruszysz cienie do powiek i wymieszasz je z bezbarwnym lakierem.

zabiegi na całe ciało