Piercing powierzchniowy

Przebicie uszu, nosa czy pępka stanowi względnie trwały rodzaj modyfikacji ciała. Jednak umieszczanie kolczyków w tak „standardowych” miejscach szybko przestało zadowalać miłośników metalowych ozdób.

Właśnie ze względu na to wymyślono tzw. „piercing powierzchniowy”, który pozwala na przyozdobienie dowolnego miejsca na skórze.

Niestety, tego typu zabiegi rzadko jednak pozostawiają trwałe efekty. Piercingowi laicy mogą zastanawiać się, w jakich miejscach na skórze można umieścić tego typu dekorację.

Odpowiedź jest prosta, jednak bardzo ogólnikowa – we wszystkich. Warto więc wiedzieć, w jakich miejscach wykonuje się piercing powierzchniowy najczęściej.

Popularnością w tej dziedzinie cieszy się miejsce, w którym widoczne są kości miednicy. Wiele osób decyduje się również na przyozdobienie swojej szyi – wtedy umieszcza się kolczyk z jej tyłu, po bokach lub pod nią, nad dekoltem.

Dość znaną praktyką jest również przebijanie skóry na nadgarstku, a także pomiędzy piersiami. Piercing powierzchniowy zwykle jest jednak dość szybko odrzucany przez organizm, a nakłucie, powstałe w celu umieszczenia w nim kolczyka, nigdy się nie goi.

Właśnie ze względu na to tego typu ozdoby są raczej tymczasowe.

Hurtownia medycyny estetycznej - Almedo.pl