Idealna umywalka w Twojej łazience

Wybór umywalki pasującej do łazienki wcale nie jest łatwą sprawą. To podstawowe wyposażenie, dlatego musi być zarówno dobrze się prezentować, jak i spełniać praktyczne funkcje. Znaczenie mają wymiary, sposób mocowania, a także materiał by hydraulik nieporęt mógł ją sprawnie zamontować.

Od Ciebie zależy czy zdecydujesz się na umywalkę ścienną, szafkową lub stawianą na blacie. Możesz wybierać w różnokształtnych umywalkach. Na rynku dostępne są między innymi owalne, okrągłe, prostokątne i kwadratowe.

Ważnym aspektem jest materiał, z którego wykonana jest umywalka. Jeśli wybierzesz ceramikę, możesz liczyć na łatwość czyszczenia i odporność na zarysowania. Jednak weź pod uwagę możliwość pęknięcia przy gwałtownym uderzeniu.

Łatwo czyści się także umywalki szklane. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i z reguły są odporne na pęknięcia. Umywalki z kamienia są ciężkie, ale stabilne i mocne.

Podobne do nich są te wykonane z konglomeratu, ale ten jest znacznie lżejszy. Coraz popularniejszy staje się również materiał drzewny. Drewno jest naturalne, dlatego wymaga odpowiedniej impregnacji.

choroby.cywilizacja.com.pl