David Cameron

www.ineedmusik.com

David Cameron od kilku lat regularnie pojawia się w rankingach uwzględniających najbardziej wpływowych polityków na świecie. To brytyjski premier oraz członek Partii Konserwatywnej. Premier Cameron posiada szlacheckie korzenie i wychowywał się w bardzo konserwatywnej rodzinie ceniącej sobie tradycję. David Cameron studiował na Uniwersytecie Oksfordzkim, ukończył tam studia na kierunkach politologia, filozofia oraz ekonomia. Był bardzo dobrym i wyróżniającym się studentem, jednak jego życie poza murami uczelni wcale nie było wzorowe.

Młody Cameron często brał udział w licznych imprezach, nadużywał alkoholu, został także zatrzymany za palenie marihuany. Swoją polityczną karierę rozpoczął już po ukończeniu studiów, pracował m.in. w departamencie badawczym Partii Konserwatywnej oraz był specjalnym doradcą rządu. Jego polityczna kariera zaczęła nabierać rozpędu w momencie, kiedy David Cameron został liderem opozycji.

Po kilku latach działalności w opozycji, dokładnie 10 maja 2010 roku, David Cameron został mianowany premierem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.