Urządzając kuchnię pamiętajmy o sferach

Zastanawiając się nad prawidłową aranżacją wnętrz trzeba pamiętać, że nie tylko wygląd mebli, czy ich kolor się liczy. Zwłaszcza, gdy mówimy o tak ważnym pomieszczeniu, jak kuchnia, której główną zaletą powinna być właśnie funkcjonalność. Dlatego specjaliście podsuwają kilka niezbędnych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę zastanawiając się nad użytecznością kuchni.

Przede wszystkim prawidłowo urządzona kuchnia powinna być podzielona na sfery. Jedną z nich potocznie nazywa się „zapasy” i służy do przechowywania produktów spożywczych niezbędnych do codziennego przygotowywania posiłków. Sfera to powinna znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca, gdzie przechowujemy wszelkie naczynia, sztućce, pojemniki na żywność.

Dzięki temu łatwiej będzie się poruszać w kuchennym świecie. Zaraz obok sfery z zastawą lub naprzeciwko powinno znajdować się miejsce służące do zmywania i kuchennych porządków, jak zlew, kosz na śmieci, czy środki czystości. Bardzo ważne w funkcjonalności kuchni jest też położenie miejsca, gdzie można gotować i przygotowywać posiłki – powinno znajdować się w bliskim sąsiedztwie kuchenki, by ułatwić i przyspieszyć przygotowanie jedzenia.

http://www.dekostudio.pl/drzwi.php nowoczesne meble do przedpokoju https://witek.pl/meble-do-przedpokoju/