Technologia w służbie motoryzacji

www.hirudomed.com.pl

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo nowoczesne technologie wpływają na nasze życie. Czasami jednak nie dociera do nas, że te nowości techniczne znajdują swoje odbicie w każdej sferze funkcjonowania społeczeństwa oraz gospodarki.

Z transportem i motoryzacją jest podobnie, o czym warto pamiętać. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, w którym momencie udział elektronicznych rozwiązań oraz zaawansowanych układów hydraulicznych w samochodach osobowych stał się normą.

Chyba przełomowa pod tym względem była druga połowa lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to głównie za sprawą japońskich inżynierów auta zaczęto stopniowo wypełniać kabelkami i mikroprocesorami.

Dziś nie ma już wytwórcy aut, który by nie stosował takich rozwiązań. Ma to swoje gorsze i lepsze strony.

Atutem jest to, że pojazdy mają szersze możliwości, rozmaite czujniki oraz nowatorskie rozwiązania komunikacyjne. Minus to bardziej skomplikowana i kosztowna naprawa, ponieważ wymiana uszkodzonych podzespołów pochłania więcej środków.

Drukujemy także naklejki magnetyczne https://booklet.pl/oferta/naklejki-magnetyczne nie wymagające kleju serwis toyota poznań