Sebastian Vettel

Kolejny wielki z wielkich, pochodzący z Niemiec, czterokrotny Mistrz Świata Formuły 1. Karierę rozpoczął od kartingu, następnie w Niemieckiej Formule BMW, gdzie na dwadzieścia rozegranych wyścigów zgarnął w osiemnastu z nich najwyższe trofeum. Takie osiągnięcia dały szansę Vettelowi, w ramach nagrody, na przetestowanie bolida Formuły 1.

Okazało się jednak, że jego umiejętności nie były wystarczające do tego, aby znaleźć się w zespołach F1 W końcu został wpisany na listę zawodników F1, będąc zmiennikiem Roberta Kubicy. Gdy Polak uległ wypadkowi Vettel miał okazję pokazać na torze, co potrafi. W pierwszym wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych, w którym wystartował, zajął aż 8 miejsce, miejsce punktowane.

Właśnie uzyskany w tym wyścigu punkt wpisał Vettela w historię F1, jako najmłodszego zdobywcę punktów w Grand Prix Formuły 1. W 2010, 2011 roku razem z Red Bull zdobywa puchar Mistrza Świata F1 stając się tym samym najmłodszym, bo niespełna 24 letnim, Mistrzem F1. Kolejny rok to kolejny tytuł, następny sezon to czwarty z kolei puchar.

Tym samym Sebastian Vettel stał się najmłodszym, czterokrotnym, najlepszym kierowcą świata w F1.

http://www.autozlom5.pl/andrychow/