Schumi i co dalej…

Dorobek mistrza Schumachera na przestrzeni lat został wzbogacony do łącznie siedmiu tytułów mistrzowskich. Jest rekordzistą i najbardziej utytułowanym kierowcą F1.

Statystyki, które stały się udziałem Schumachera, w których pojawia się jego nazwisko są imponujące. Cóż można powiedzieć.

Można wskazać cyfry, które mówią same za siebie. Schumi, nazywany tak przez przyjaciół i kibiców, startował łącznie aż w 307 wyścigach, zwyciężając 91 krotnie i stając na podium aż 155 razy.

Aż 68 razy startował w wyścigach z pierwszego miejsca i co jest niebywałym także wyczynem, 77 krotnie ustanowił rekordowe czasy poszczególnych okrążeń na torach wyścigowych. Jego legenda, szacunek i podziw, jaki sobie wypracował przez lata uczestniczenia w wyścigach samochodowych, mogliśmy podziwiać i do dziś zresztą widzimy, w najróżniejszych miejscach świata, w telewizji, gazetach, internecie, gdzie znani a także zwykli ludzie okazują wsparcie dla sportowca i jego rodziny.

Wspierają słowem, modlitwą czy też po prostu swoją obecnością, mając nadzieję na szybki powrót do zdrowia Michaela Schumachera, który uległ tragicznemu w skutkach wypadkowi na stoku narciarskim.

auto naprawa gdańsk toyota poznań