Remontujemy dach – o czym pamiętać?

choroby-skory.historiamedycyny.com.pl

Kiedy pokrycie dachowe z czasem staje się zniszczone, następuje bardzo dobry moment na remont dachu. Wszak w takiej sytuacji już samo użytkowanie z budynku staje się niebezpieczne. Z drugiej strony, wiele osób decyduje się na remont dachu nie tyle ze względów bezpieczeństwa, co ze względów estetycznych – wszak zniszczone pokrycie dachowe może spowodować, że nasz dom nie będzie prezentował się zbyt ładnie.

W związku z tym remont dachu pozostaje jedyną opcją, a przecież jest to dość skomplikowana operacja. I choć możemy zdecydować się na to, aby prace przeprowadzić samodzielnie to jednak o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie firmy budowlanej. Jak się bowiem okazuje, firma pomoże nam w zasadzie na każdym etapie remontu.

Dotyczy to więc takich czynności jak:

  • przegląd dachu,
  • weryfikacja stanu pokrycia dachowego,
  • przygotowanie konstrukcji do remontu,
  • wymiana pokrycia dachowego,
  • remont więźby dachowej,
  • wykonanie instalacji cieplnej poddasza.

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać wraz z pomocą specjalisty jest przegląd dachu – rzeczoznawca pozwoli nam ocenić aktualny stan pokrycia dachowego oraz elementów całej konstrukcji, dzięki czemu będziemy mogli dobrze zaplanować prace remontowe. W dalszej kolejności możemy już odpowiednio przygotować się do remontu czy renowacji poddasza – chodzi tutaj przede wszystkim o zabezpieczenie elementów poddasza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W ten sposób będziemy mogli zająć się już wymianą pokrycia dachowego i innymi czynnościami związanymi z remontem dachu.

Jak poprawnie wymienić pokrycie dachowe?

Prace należy oczywiście rozpocząć od demontażu starego pokrycia, co nie jest wcale skomplikowane w porównaniu z położeniem nowego pokrycia. Tutaj przyda się współpraca z dekarzem, który oceni między innymi nośność elementów konstrukcji dachu.

W niektórych przypadkach koniecznością będzie też jednak renowacja samej więźby dachowej, a jeśli już remontujemy dach to mamy dobrą okazję do tego, aby zadbać także o to, aby ocieplić poddasze.

http://epelo.pl/produkty/asortyment/fryzjerstwo/sprzet/sprzet-fryzjerski/suszarki-do-wlosow,2,30038 CONSISTO S.C.