Przed samym zabiegiem

www.medestetycznabutowska.pl

Zabiegi chirurgii plastycznej, podobnie jak wszelkie zabiegi operacyjne wymagają od pacjenta specjalnego przygotowania, i nie chodzi tutaj o psychiczne nastawienie a raczej o to fizyczne. Przed rozpoczęciem zarówno operacji jak i mniej inwazyjnego zabiegu, każdy zobowiązany jest do wykonania ogólnego badania krwi obwodowej oraz moczu.

Otrzymane wyniki pokazują ogólny stan organizmu i kwalifikują do dalszego postępowania przygotowawczego. Kobiety zobowiązane są najczęściej do wcześniejszego odstawienia środków stosowanych w ramach antykoncepcji hormonalnej.

Umawiając termin zabiegu uwzględnia się także terminarz miesiączki danej pacjentki tak, aby dodatkowo w tym czasie nie obciążać organizmu. Pojawienie się w klinice w dniu zabiegu wymaga od pacjenta przede wszystkim bardzo dobrego samopoczucia.

Jakakolwiek infekcja lub niedyspozycja dyskwalifikuje i uniemożliwia wykonanie zabiegu w zaplanowanym terminie. Dbałość o pacjenta jest najważniejszą powinnością lekarza i dlatego też nie dopuści on do sytuacji zagrażającej życiu i jego zdrowiu.

Zdrowy wygląd dzięki diecie Hurotwnia kosmetyków prefesjonalnych - Almedo.pl