Powiększanie piersi

Powiększanie biustu jest jednym z bardziej popularnych zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii plastycznej. Znany także pod nazwą mammoplastyki lub też augmentacji, polega na umieszczaniu przez chirurga plastyka, pod każdą z piersi, specjalnych implantów zmieniających wielkość i kształt pierwotnego biustu.

Podstawowym celem tejże operacji jest poprawa kształtu piersi, wypełnienie ich po przebytej ciąży, czyli tak zwana plastyka poporodowa, poprawa występującej czasami asymetrii lub także rekonstrukcja utraconego biustu. Każdy z wszczepianych implantów posiada swoją dokumentację, czyli dokument stwierdzający gdzie i kiedy został wyprodukowany a także, jaki jest jego numer seryjny.

Daje to gwarancję zarówno, jakości, jak i przede wszystkim bezpieczeństwa, gdyż potwierdza spełnienie przez produkt wszelkich, narzuconych norm i standardów międzynarodowych. Implanty zbudowane są z polimeryzowanej silikonowej gumy powodującej dużą wytrzymałość a także sprężystość.

Wypełniony roztworem soli fizjologicznej lub żelem silikonowym wszczepiany zostaje bezpośrednio pod mięsień lub pod gruczoł piersiowy.

www.catonpillar.pl