Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to specjalny zabieg, który oczyszcza skórę i wykonuje się go w salonie kosmetycznym. Jest dużo skuteczniejszy od domowych peelingów, ale jest na tyle delikatny, że nadaje się do każdego rodzaju skóry. To uniwersalny zabieg dla każdego bez względu na wiek i płeć.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Zacznijmy od tego, że kawitacja to zjawisko fizyczne, które zachodzi pod wpływem zmniejszania ciśnienia. Skóra na początku zabiegu musi być wilgotna: po zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się na niej mikropęcherzyki, które ulegają później rozpadowi, rozbijając stare komórki rogowej warstwy naskórka.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny usuwa z naskórka martwe komórki.

To bardzo dokładny zabieg, który doskonale czyści skórę, a na dodatek skutecznie hamuje rozmnażanie się bakterii. Dodatkowo zabieg pobudza przepływ krwi, dzięki czemu skóra jest dotleniona i pobudzona do odbudowy. Dodatkowym atutem na pewno będzie widoczne zmniejszenie wągrów oraz poprawa gospodarki wodnej skóry. Zabieg również jest przyjemny i doskonale relaksuje. Dodatkowo peeling rozjaśnia przebarwienia, spłyca blizny, regeneruje skórę i mięśnie mimiczne, sterylizuje skórę, usuwa martwe komórki skóry, pomaga w leczeniu trądziku, usuwa pozostałości po kosmetykach z głębszych warstw skóry, głęboko nawilża, usuwa płytkie zaskórniki, a nawet zmniejsza sińce i opuchnięcia wokół oczu.

Przeciwwskazania

Jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, peeling ten nie jest wskazany dla każdego.

Co prawda większość osób może go wykonać, w tym osoby o skórze delikatnej, wrażliwej oraz cienkiej i skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek. Dodatkowo ten peeling sprawdza się również w przypadku cery trądzikowej i przetłuszczającej się, jednak przede wszystkim z tego zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z nowotworami a także osoby, które mają rozrusznik serca. Jest też niewskazany dla osób, które mają aparat na zębach lub inne metalowe ciała obce. Dodatkowo kolejnymi przeciwwskazaniami są: niewydolność krążenia, stany gorączkowe, osteoporoza, zakrzepowe zapalenie żył i zaburzenia krzepnięcia krwi. Peeling kawitacyjny dodatkowo przygotowuje skórę do różnych innych zabiegów kosmetycznych. Umożliwia przede wszystkim skuteczniejsze wchłanianie preparatów kosmetycznych.

Peeling kawitacyjny dla każdego

Peeling kawitacyjny można stosować do każdej cery. Przy każdym rodzaju skóry efekty będą widoczne – cera dojrzała będzie jaśniejsza i bardziej natleniona, a cera trądzikowa będzie dogłębnie oczyszczona. Przy cerze tłustej ten peeling normalizuje gruczoły łojowe, przez co skóra będzie dłużej matowa. Dodatkowo cera wrażliwa nie odczuje żadnych negatywnych skutków działania peelingu kawitacyjnego! To również ratunek dla osób, które mają skórę bardzo podatną na alergię i podrażnienia chemiczne: w tym rodzaju peelingu stosuje się wyłącznie wodę i jej właściwości fizyczne. Nie dolewa się tu żadnych środków, które mogłyby spowodować jakąkolwiek reakcję alergiczną. Jest to również ratunek dla osób, które z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie na zastosowanie innych metod oczyszczania skóry.