Pamiętaj: tatuaż jest na całe życie!

www.hocoma.pl

Tatuaż jest na całe życie! – to stwierdzenie, które jest powtarzane tak często, że wydaje się niemal banalne. Nie ma jednak nic dziwnego w tym, że jest ono tak często wykorzystywane. Ten sposób modyfikacji ciała należy do metod bardzo trwałych – ich efekty do niedawna były jeszcze niemal niemożliwe do usunięcia.

Dziś istnieją sposoby na usunięcie tatuażu, jednak skorzystanie z nich jest nie tylko bolesne, ale również kosztowne. Mogłoby się wydawać, że decyzja o zrobieniu tatuażu nie pojawia się w głowie zbyt spontanicznie. Tego typu zabieg jest stosunkowo dość kosztowny, czasochłonny i wymaga sporego zaangażowania.

Ponadto jego trwałość i konieczność przemyślenia są tak szeroko komentowane, że mogłoby się wydawać, iż nikt nie powinien podejmować takiej decyzji pochopnie. Pomimo to wystarczy zajrzeć do sieci, by zobaczyć, że aż roi się w niej od nieprzemyślanych i niechcianych tatuaży. Niektóre z nich najzwyczajniej w świecie zostały słabo wykonane – w tej sytuacji winę ponosi zarówno niekompetentny tatuażysta, jak i osoba, która nie sprawdziła dokładnie wybranego salonu.

Jednak niektóre tatuaże stanowią wyraźny dowód ludzkiej głupoty – czołowe miejsce wśród nich zajmują te z imionami partnerów, którzy z czasem przed swoim zaszczytnym tytułem zyskali przedimek „ex”.

almedo