O czym zawsze trzeba pamiętać po zabiegu

www.szanty.rzeszow.pl

Zabiegi wykonywane w gabinecie chirurga plastyka są zawsze zabiegami inwazyjnymi. W różny sposób naruszają ciało pacjenta pozostawiając po sobie, przynajmniej w pierwszej fazie rekonwalescencji, rany.

Stanowią one czasami źródło infekcji i mogą wpływać na powstawanie komplikacji pooperacyjnych. Dlatego też dbałość o zachowanie higieny i jałowości opatrunków jest bardzo ważna.

Po zakończonym zabiegu najważniejsze, co trzeba zrobić, to dokładne stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego. To właśnie on decyduje o tym, w jaki sposób postępować i co robić, aby osiągnąć pełną skuteczność wykonanego zabiegu.

Zapobieganie powstaniu ewentualnej infekcji jest nadrzędną sprawą, wręcz obowiązkiem każdego z pacjentów. Kolejną jest zachowanie pełnej ostrożności tak, aby nie zaprzepaścić tego, czego dokonał lekarz na stole operacyjnym.

Po każdym z zabiegów zalecane jest w określonym czasie zmienianie opatrunków. Niektóre z zobowiązują pacjenta do noszenia specjalnie skonstruowanych opasek uciskowych, utrzymujących czy to poprawiony biust czy też skorygowane pośladki w określonym miejscu.

https://femestetic.pl/ princess filler