Lustro łazienkowe – przyklej je sam

Lustro to jeden z nieodzownych elementów wyposażenia łazienki. Najprościej jest wkleić takie lustro w glazurę, ale można też zamocować je za pomocą śrub lub stalowych linek. Kleje wykorzystywane do mocowania luster muszą być odporne na wilgoć.

Przyklejenie lustra do ściany oszczędza nam wiercenia otworów, które są niezbędne jeśli chcemy je przykręcić. Ściana, na której ma być umiejscowione lustro powinno być gładka i oczyszczona, aby lustrzana tafla trzymała się jak najlepiej. Do wyboru mamy kleje różnego typu.

Jeśli chodzi o kleje, które są odporne na wilgoć to wyróżniamy kleje hybrydowe, rozpuszczalnikowe i te z neutralnym silikonem. Do przyklejenia lustra przyda się pistolet ręczny, za pomocą którego nanosimy pasmowo klej. Pasy kleju powinny być nanoszone co 5 centymetrów.

Klej bardzo szybko zasycha, dlatego trzeba dość sprawnie wykonywać tę czynność. Zanim przykleimy lustro do ściany, warto rozprowadzić naniesiony klej specjalną pacą zębatą. Przykładamy taflę do ściany, a po zaschnięciu kleju lustro powinno się mocno trzymać.

sprawdzenie mieszkania przed kupnem Plakaty Arfos