Kiedy rodzice potrzebują specjalistycznej opieki?

To, że z czasem starsze osoby zaczynają potrzebować opieki, stanowi naturalną kolej rzeczy. Choć często trudno nam się z tym pogodzić, podświadomie zwykle zdajemy sobie z tego sprawę.

W takiej sytuacji stajemy przed swego rodzaju dylematem – czy wystarczy im drobne wsparcie w codziennym życiu, czy może powinniśmy zapewnić im specjalistyczną opiekę? Istnieje wiele przesłanek stanowiących o tym, że niezbędna będzie pomoc specjalisty. Przede wszystkim w sytuacji, gdy twoi rodzice lub dziadkowie zmagają się z chorobą.

Niejednokrotnie zdarza się, że starsze, chorujące osoby potrzebują znacznie częstszego kontaktu z lekarzem niż te w młodszym wieku. Wtedy znaczenie ma nie tylko kontakt z samym medykiem, ale nierzadko również wsparcie ze strony wykwalifikowanych pielęgniarek.

Wiele starszych osób po urazach potrzebuje także wsparcia rehabilitanta. Kiedy twoi bliscy mają poważne problemy z poruszaniem się, powinni móc liczyć na wsparcie fizjoterapeuty.

To pomoże im nie tylko poczuć się dobrze, ale również możliwie jak najdłużej utrzymywać dobrą formę. Często mówi się, że starsi ludzie po urazie mają nie lada problemy z powrotem do formy.

Z pomocą wykwalifikowanego opiekuna jest to jednak możliwe.

program partnerski