Dopłaty do wynajętego auta

www.eurojezyki.com.pl

Nie ma znaczenia, jaką umowę planujesz zawrzeć – przed podpisaniem zawsze należy wnikliwie ją przeczytać. Niestety, osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z prawniczym slangiem, mogą mieć trudności ze zrozumieniem wszystkich szczegółowych zapisów zawartych w umowie.

Z dokumentów może wynikać, w jakich sytuacjach będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty wynajmu samochodu. Na wszelki wypadek warto wiedzieć, jakie praktyki stosują wypożyczalnie samochodów.

W umowie często znajdziemy zapis dotyczący zużywanego paliwa. Firmy świadczące usługi wynajmu aut wymagają od swoich klientów uzupełnienia benzyny w takiej samej ilości, jaka znajdowała się w baku w momencie wynajmu.

Jeśli zapomnimy o tym wymogu, możemy być pewni, że poniesiemy dodatkowe koszty. Oprócz równowartości paliwa, opłacimy również tak zwane „koszty operacyjne”.

Niektóre wypożyczalnie będą wymagały od nas dopłaty także w sytuacji, gdy wnętrze pojazdu będzie zabrudzone. Jak łatwo się domyślić, dodatkowe koszty poniesiemy również wtedy, gdy wynajmowany przez nas zestaw w momencie zwrotu będzie zdekompletowany.

Mowa tu o sytuacjach, w których zgubimy kluczyki, dokumenty, radio lub kołpak.