Czy wiemy jak dbać o oczy?

https://www.formeds.com.pl/faq/96/Witamina-e

Chociaż może nam się to wydawać dziwne, to jednak o oczy, tak samo jak i o inne części naszego ciała, należy odpowiednio dbać. Im wcześniej zdamy sobie z tego sprawę, tym większa będzie szansa, że uda nam się przeżyć życie w dobrym zdrowiu, z dobrym wzrokiem i bez konieczności częstych wizyt u lekarza. Jak więc powinniśmy dbać o wzrok, tak aby mieć pewność, że przez długi czas uda nam się unikać okularów.

Ćwiczenia na oczy są ważne

Najbardziej szkodzimy oczom wtedy, gdy przez dłuższy czas wpatrujemy się w jedno miejsce. To powoduje, że rzadziej mrugamy, a więc dochodzi do wysuszenia oka, ale także oko przestawia się na widzenie tego, co jest blisko i może się okazać, że za jakiś czas, będziemy mieli problem z widzeniem tego, co jest daleko. Dlatego właśnie podczas czytania, czy pracy przy komputerze, raz po raz powinniśmy oderwać od nich oczy i spojrzeć gdzieś dalej.

Najlepiej jeżeli będzie to najdalej wysunięty punkt pokoju, bo wówczas oko będzie musiało się przestawić na dalekie widzenie, a więc będzie wykonywało swoistą gimnastykę. Dla ich rozluźnienia, warto także popatrzeć w jedną i w drugą stronę, nie kręcąc głową, co także pozwoli nam wspomóc nasze oczy i dać im chwilę wytchnienia. Wieczorem także warto dać im odpocząć i zamiast wpatrywać się w telewizor czy książkę, warto sobie poleżeć z zamkniętymi oczami, tak aby one także mogły się zregenerować. Warto zobaczyć jakie rady dostaniemy od okulisty, jeśli zapytamy, w jaki sposób powinniśmy dbać o nasze oczy. Może się wówczas okazać, że da on nam zestaw praktycznych ćwiczeń, które sprawią, że nasze oczy będą się miały lepiej, a więc będą odporne na różnego rodzaju choroby. Warto o tym pamiętać, bo oczy nie zawsze wysyłają sygnały, że dzieje się z nimi coś złego.

Badałem ostatnio swoje wzrokowe potencjały wywołane w Poznaniu U mnie wszystko w porządku endermologie lpg