Ciemny lakier na paznokciach

Jeżeli chcesz nosić na paznokciach bardzo ciemny lakier to pamiętaj, iż musi on zostać nałożony bardzo starannie, w przeciwnym razie twoje dłonie będą wyglądać nieestetycznie. Przy bardzo ciemnym kolorze, a zwłaszcza czarnym, wszelkie niedociągnięcia oraz odpryski są widoczne.

Jak zatem pomalować paznokcie ciemnym kolorem, by manicure wyglądał schludnie i profesjonalnie? Zacznij od przygotowania płytki paznokcia oraz od jej odtłuszczenia. Następnie dokładnie osusz płytkę i nałóż na nią bezbarwną bazę lub odżywkę.

Kiedy baza już wyschnie możesz zacząć nakładać lakier. Staraj się wykonywać jak najmniej ruchów pędzelkiem, aby nie robić na paznokciach smug.

Nakładaj też cienkie warstwy, aby uniknąć wypukłości. Kiedy pokryjesz już wszystkie paznokcie jedną warstwą poczekają aż wyschnie.

Następnie możesz przejść do nakładania kolejnej, także cienkiej warstwy. W zależności od lakieru i poziomu jego krycia dwie warstwy mogą okazać się wystarczające, lub mogą jeszcze potrzebować dodatkowej poprawki.

Kiedy paznokcie będą już w całości pomalowane i nie będzie na nich prześwitów możesz nałożyć na nie top coat, który przedłuży wytrzymałość manicure i uchroni przed odpryskami, które zwłaszcza przy ciemnych lakierach są bardzo widoczne.