Bezpieczne samochody dla dzieci

Pod szczególną ochroną, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa na drodze są również dzieci. Już od dwunastu lat istnieje specjalna ocena podczas testów przyznawana za zachowanie wszelkich możliwych form zabezpieczenia dzieci podczas jazdy samochodem.

W tym celu konieczne jest zainstalowanie w samochodach fotelików, które nie mogą być przypadkowym zakupem. Nie ma w tym wypadku żadnych argumentów, że była promocja, czy dostaliśmy fotelik od kogoś.

Owszem można kupić porządne siedzisko w dobrej cenie, jak również korzystać z używanego. O ile tylko zachowane są wszelkie normy bezpieczeństwa.

Niestety, jak pokazują wyniki testów duży procent fotelików jest używanych w nieprawidłowy sposób. Niemniej jednak za bezpieczeństwo dzieci ponoszą odpowiedzialność nie tylko rodzice, ale również producenci samochodów oraz fotelików.

Już sama konieczność przeprowadzenia badania wymusza na producentach dostosowanie wszelkich parametrów. Natomiast rodzice powinni także zwrócić uwagę na dokładne i precyzyjne zamontowanie fotelika.