Amerykańskie muscle cars

Teraz wybierzemy się za ocean, gdzie również dzieje się wiele ciekawego. Amerykańskie nowości motoryzacyjne budzą duże emocje także w Europie, choć generalnie marki aut utożsamiane z USA nie są pierwszym wyborem europejskich konsumentów. Szczególnie widać to na przykładzie bardzo specyficznych pojazdów jakimi są tak zwane muscle cars.

To samochody, które mają spore gabaryty, grubą karoserię i swoją sylwetką nieco przypominają umięśnionych siłaczy. Takie maszyny muszą budzić i budzą respekt na drodze, więc zwykle sięgają po nie mężczyźni. Szczególną popularnością takie auta cieszą się wśród osób uprawiających sporty siłowe lub chcących podkreślić swoją męskość.

Sporym walorem takich pojazdów jest ich solidność – wysoka jakość wykonania i wytrzymałe materiały sprawiają, że nawet w przypadku małej stłuczki lub otarcia uszkodzenia nie są ani bardzo widoczne, ani trudne do usunięcia. Zwolennicy takich maszyn powinni udać się do Stanów, gdzie wybór jest najszerszy. Stopniowo modele tego rodzaju docierają również do Europy.

http://katalizatory-wielkopolskie.pl/szamotuly.html